پالاز موکت بازار مولوی

نمایندگی رسمی پالاز موکت فروش موکت به قیمت کارخانه موکت

نمایندگی بازار مولوی 021-55577030 مشاوره تخصصی و واتس اپ 09122073868
نمایندگی غرب تهران 021-44741721 نمایندگی شرق تهران 021-77213105

تمامی موکت ها به مدت محدود شامل ارسال رایگان در تهران بوده و همچنین امکان پرداخت درب منزل نیز وجود دارد.

انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو

انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو

در این مقاله تصمیم داریم تا شما را با انواع موکت‌ها و انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو آشنا کنیم لطفاً تا پایان مقاله همراه ما باشید.

یکی از پر رفت و آمدترین قسمت‌های هر منزلی راه پله‌ها و راهروها هستند. معمولاً بسیاری از افراد علاقمندند تا برای این قسمت خانه کفپوش‌های مناسبی را انتخاب کنند، به ویژه اینکه اولین مکانی از خانه است که در بدو ورود در معرض دید است. یکی از بهترین گزینه هایی که به عنوان اولین انتخاب روی روی میز قرار می‌گیرد موکت‌ها هستند. به علت داشتن زیبایی ظاهری و کارایی فراوان موکت‌ها، معمولاً می‌توان از آن‌ها استفاده‌های فراوانی کرد.

بهتر است جنس موکت راه پله و راهرو از چه موادی باشد؟

در حالت کلی اصلی‌ترین جنس‌هایی که جهت تولید موکت مورد استفاده قرار می‌گیرند پروپیلن، پلی آستر، نایلون و پشم می‌باشد.

موکت‌هایی که جنس اصلی آن‌ها نایلون است جزء انتخابی مناسب جهت استفاده در کفپوش راهروها به شمار می‌آیند.

علاوه بر آن از تمامی جنس‌های گفته شده نیز می‌توان برای کفپوش راه پله و راهرو استفاده کرد، اما هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که باید به تمامی نکات مربوطه توجه کافی داشته باشید.

انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو

انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو

آیا ضخامت موکت در انتخاب آن برای کفپوش راه پله و راهرو تاثیرگذار است؟

در پاسخ به این سوال باید یادآوری کنیم که ضخامت موکت‌ها نیز از جمله مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام تهیه باید به آن توجه کافی داشته باشید.

اگر نگاهی به بازار انداخته باشید متوجه خواهید شد که موکت‌ها به سه صورت ضخیم، نازک و متوسط موجود هستند.

بهترین انتخاب برای راه پله و راهرو موکت‌هایی با ضخامت متوسط هستند. بسیاری از افراد ترجیح دهند تا از موکت‌های ضخیم استفاده کنند، معمولاً موکت‌های ضخیم از نظر ظاهری زیباتر هستند علاوه بر آن به دلیل نرمی بیش از اندازه این موکت‌ها احساس راحتی بیش‌تری را به افراد منتقل می‌کنند اما از آنجایی که راه پله جزء سطوح مسطح به شمار نمی‌آید چسباندن موکت‌ها روی آن‌ها بسیار دشوار و سخت است.

از طرفی موکت‌هایی که نازک هستند از نظر طول عمر و کارایی چندان قابل قبول عمل نمی‌کنند. راه پله و راهرو جزء مناطقی از خانه به شمار می‌آیند که باید برای کفپوش آن‌ها از موکت‌های با جنس مناسب انتخاب کرد تا به مرور زمان فرسوده و پوسیده نشوند.

آیا میزان تراکم موکت‌ها در انتخاب آن‌ها تاثیرگذار است؟

بله، هر چقدر که دقت و تراکم نخ‌های موجود در موکت‌ها بیشتر باشد انتخاب مناسب‌تری خواهند بود، علت اصلی این موضوع افزایش طول عمر موکت است.

به طور کلی برخی از موکت‌ها با تراکم کم و برخی دیگر با تراکم زیاد هستند. هر چقدر تراکم آن‌ها بیش‌تر باشد از نظر وزنی نیز سنگین‌تر خواهند شد، موکت‌هایی که تراکم کمی دارند سبک‌تر به نظر می‌آیند و از طرفی جابجایی و حمل آن‌ها آسان است اما اگر در مسیرهای پر رفت و آمد قرار گیرند خیلی زود ظاهر زیبای خود را از دست خواهند داد .

آیا انتخاب رنگ موکت راه پله و راهرو روی ظاهر منزل تاثیرگذار است یا خیر؟

از دیگر نکاتی که در هنگام انتخاب موکت راه پله باید به آن توجه داشته باشید زیبایی ظاهری و رنگ آن‌ها است.

منظور از زیبایی ظاهری پیچیدگی و پرنقش بودن موکت نیست، بلکه انتخاب موکتی است که بر اساس دیزاین محیط منزل انتخاب شود.

قبل از انتخاب رنگ موکت بهتر است به راه پله و راهرو خود دقت کنید. آیا سایز و ابعاد راه پله شما بزرگ است یا کوچک؟

در صورتی که راه پله‌ی بزرگی داشته باشید انتخاب رنگ‌های تیره نسبت به روشن بهتر است. اگر راه پله‌های کوچکی دارید رنگ روشن باعث می‌شود تا راه پله‌های شما از نظر ظاهری بزرگتر به نظر برسند و انتخاب بهتری باشند. موکت‌هایی که روی آن‌ها نقش‌های برجسته یا شلوغ استفاده شده است باعث می‌شود تا راه پله و راهروی شما نیز کمی شلوغ‌تر به نظر برسد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را در انتخاب موکت مناسب راه پله و راهرو راهنمایی کنیم.

همانطور که در قسمت‌های قبل گفته شد جهت انتخاب موکت مناسب باید شما به ضخامت، تراکم و رنگ موکت دقت کافی داشته باشید.

موکت‌هایی که دارای ضخامت متوسطی هستند بهترین انتخاب جهت خرید موکت راه پله به شمار می‌آیند. از طرفی بهتر است تا تراکم آن‌ها زیاد باشد و همچنین رنگ انتخابی باید بر اساس دیزاین محیط منزل انتخاب شود چون در زیبایی ظاهری  محیط بسیار تأثیرگذار است. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان فروش در رهاکارپت تماس بگیرید.

ارسال نظر :

فروش ویژه

مقالات

آرشیو مقالات
تماس با ما
راهنمای خرید