پالاز موکت بازار مولوی

نمایندگی رسمی پالاز موکت فروش موکت به قیمت کارخانه موکت

نمایندگی بازار مولوی 021-55577030 مشاوره تخصصی و واتس اپ 09122073868
نمایندگی غرب تهران 021-44741721 نمایندگی شرق تهران 021-77213105

تمامی موکت ها به مدت محدود شامل ارسال رایگان در تهران بوده و همچنین امکان پرداخت درب منزل نیز وجود دارد.

تأثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت

تأثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که زمان خرید موکت فقط باید به مشخصاتی‌ نظیر طرح، رنگ‌ و ضخامت آن توجه کنند. درست است که این ویژگی‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند ولی توجه به تاثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت حتی مهم تر از خصوصیات ظاهری آن است. اما چرا؟ تأثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت : در این مقاله به شما میگوییم که برای آب و هوای مرطوب چه مدل از پالاز موکت مناسب است

بهتر است با ذکر یک مثال علت این موضوع را برای شما توضیح دهیم. تصور کنید در یکی از شهرهای شمالی زندگی می‌کنید و اکثر روزهای سال با آب و هوای شرجی روبرو هستید. آیا موکت معمولی در این آب و هوا به سرعت دچار پوسیدگی‌ نمی‌شود؟ قطعا بله!

حتی وجود الیاف‌ طبیعی در بافت موکت می‌تواند بستر مناسبی برای رشد باکتری‌ها فراهم کند. این باکتری‌ها در مدت کوتاهی تمام محیط زندگی فرد را آلوده کرده و مسبب بیماری‌های زیادی می‌شوند. حتی رشد انواع کپک و قارچ در چنین محیطی دور از انتظار نیست!

مسلما سایر آب و هواهای مختلف نیز به نوبه خود نکات و شرایط خاصی را می‌طلبند. برای آگاهی از این نکات با ما همراه باشید.

توجه به دمای محل زندگی

در واقع مناطقی از کشور که در طی چهار فصل سال از دمای کاملا طبیعی برخوردار هستند، برای خرید موکت با مشکل خاصی روبرو نخواهند شد. اما بدون شک می‌دانید شهرستان‌های جنوبی در طول تابستان با دمای بسیار بالایی مواجه می‌شوند. همین گرمای بیش از حد می‌تواند باعث ساییدگی الیاف موکت گردد.

فروشندگان توصیه می‌کنند که ساکنین مناطق گرمسیر موکت‌هایی را انتخاب کنند که درصد زیادی از آن‌ها از الیاف مصنوعی تشکیل شده است. وجود الیاف غیر طبیعی به طرز قابل توجهی استحکام موکت را افرایش داده و مقاومت آن را در برابر گرمای شدید افزایش می‌دهد.

مهم ترین نکته ای که برای استفاده از موکت در مناطق گرم باید در نظر داشته باشید، توجه به میزان انقباض و انبساط الیاف آن است؛ چرا که ایجاد انقباض‌های شدید ناشی از گرما اولین علت پوسیدگی این کفپوش محسوب می‌شود.

در نتیجه برای بررسی تاثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت حتما به تغییرات دمایی محل زندگی خود توجه کنید.

استفاده از موکت به عنوان عایق سرما

در قسمت قبل سعی کردیم توضیحاتی راجع به موکت مناسب برای مناطق گرم ارائه دهیم، اما حال نوبت به استان‌های سردسیر می‌رسد. انواع سرامیک جزو مهم ترین کف پوش‌های منزل به شمار می‌روند. با کاهش دما سطح سرامیک‌ها بسیار سرد شده و شرایط نامطلوبی به وجود می‌آورد.

در این شرایط افراد ترجیح می‌دهند با پوشاندن سطح سرامیک‌ها با موکت، این مشکل بزرگ را حل کنند. اما چه موکتی برای این کار مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت انتخاب موکت‌های ضخیم و پرز بلند بهترین انتخاب محسوب می‌شوند؛ چون نوعی عایق بندی بی نظیر در مقابل سرما ارائه می‌دهند.

توجه داشته باشید که موکت‌هایی با تراکم پایین به هیچ عنوان یک عایق سرما به حساب نمی‌آیند؛ زیرا ضخامت و الیاف پراکنده آن‌ها توانایی جلوگیری از عبور هوای سرد را ندارد.

بنابراین اگر جزو ساکنین استان‌های سردسیر هستید برای خرید موکت در اولین وهله به میزان ضخامت و تراکم آن توجه کنید تا در اوج سرمای زمستان نیز به راحتی در منزل خود قدم بزنید. در غیر این صورت قطعا ناچار خواهید شد علاوه بر استفاده از موکت، فرش نیز استفاده کنید.

خرید موکت برای مناطقی با آلودگی بالای هوا

در حال حاضر استفاده از موکت در قسمت‌هایی نظیر بالکن، ورودی هتل‌ها، فروشگاه‌ها و … افزایش یافته است. متاسفانه به دلیل افزایش آلاینده‌های موجود در محیط، ریسک کثیف شدن موکت‌ها در فضاهای باز بالا بوده و به سرعت نیاز به شست و شو پیدا می‌کنند.

بهترین چاره حل این مشکل، استفاده از موکت‌های سبک وزنیست که هنگام جابجایی و شست و شو مشکلی برای فرد به وجود نمی‌آورند. علاوه بر وزن موکت باید به جنس آن نیز دقت داشته باشید و ترجیحا از بین مدل‌هایی که از پلی استر تولید شده اند انتخاب کنید.

وجود پلی استر در موکت، روند شست و شو را بسیار ساده تر می‌کند‌. حتی بسیاری از لکه‌های سر سخت در این نوع موکت‌ها با یک شوینده مناسب سریعا از بین می‌روند.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تاثیر شرایط آب و هوایی محیط در خرید موکت را به صورت جزئی برای شما عزیزان شرح دهیم. امید داریم که با مطالعه این‌ مقاله هنگام خرید موکت، بهترین انتخاب را داشته باشید.

جهت خرید موکت از پالاز موکت همین حالا به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

ارسال نظر :

فروش ویژه

مقالات

آرشیو مقالات
تماس با ما
راهنمای خرید