قالب وردپرس خرید قالب وردپرس طراحی قالب وردپرس

پالاز موکت بازار مولوی

نمایندگی رسمی پالاز موکت فروش موکت به قیمت کارخانه موکت

نمایندگی بازار مولوی 021-55577030 مشاوره تخصصی و واتس اپ 09122073868
نمایندگی غرب تهران 021-44741721 نمایندگی شرق تهران 021-77213105

راهنمای خرید موکت

راهنمای خرید موکت

خرید موکت کار آسانی به نظر می رسد اما همین که وارد بازار می شوید و به فروشگاه های مختلف برای خرید سر می زنید، با تنوعی فراوان در انواع موکت ها و ویژگی های مختلف هر کدام روبرو می شوید و احساس سردرگمی به شما دست می دهد. شما قطعا می خواهید بدانید کدام یک از آن ها برای شما مناسب تر است؟ اما تعیین کیفیت یک موکت کاری نیست که فقط با نگاه کردن به موکت بتوان به آن پی برد و در مورد آن قضاوت نمود. لذا در این مطلب مهمترین عواملی که می توانند شما را در تشخیص کیفیت موکت راهنمایی کنند توضیح می دهیم تا در خرید موکت و انتخاب آن شما را یاری داده و به عنوان راهنمای خرید موکت بتوانید از آن ها استفاده نمایید.

 

راهنمای خرید موکت

 

وزن ظاهری موکت

وزن موکت که به آن وزن ظاهری موکت نیز می گویند، وزن موکت در هر متر مربع است. مسلما این پارامتر برای موکت های مختلف، مقدار مختلفی خواهد بود. متاسفانه تصور اشتباهی که وجود دارد و توسط فروشندگان مورد استفاده قرار می گیرد این است که این طور جلوه داده می شود بهترین راهنمای خرید موکت با دوام بالا، خرید موکتی با وزن بیشتر است و تنها عامل مهم در تعیین دوام موکت، وزن آن است؛ در حالی که اینطور نیست! بالاتر بودن وزن موکت می تواند نشانه ای برای دوام بالاتر موکت باشد اما این نتیجه گیری همیشگی و قطعی نیست؛ زیرا عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند.

 

تراکم موکت

تراکم یا دانسیته یک موکت در حقیقت تراکم الیاف، در یک متر مربع از موکت بوده و نشان دهنده میزان فشردگی الیاف در یک موکت است. هر چه تراکم یک موکت بیشتر باشد، فشردگی الیاف در آن موکت نیز بیشتر است، یعنی نخها با فاصله کمتری از یکدیگر قرار گرفته اند. در موکتهای یکسان و مشابه، هر چه تراکم موکت بیشتر باشد، موکت با دوام تر و کاربردی تر خواهد بود. یعنی اگر چند موکت از نظر نوع الیاف، رنگ، نوع بافت و … مشابه بودند، موکتی که تراکم بیشتری دارد، موکت بهتری خواهد بود و برای خرید آن شک نکنید.

 

پیچیدگی الیاف، نکته ای کلیدی در خرید موکت

مقدار پیچیدگی الیاف موکت یکی از پارامترهای بسیار تاثیرگذار در تعیین کیفیت یک موکت است. پیچیدگی الیاف به تعداد دفعات پیچش هر کدام از نخ های تشکیل دهنده موکت، به دور خود، اشاره دارد. این پیچش ها در طول یک اینچ اندازه گیری شده و به علامت اختصاری TPI به معنای تعداد پیچیش در یک اینچ نشان داده می شود. تعداد پیچ های الیاف موکت معمولا در پشت موکت یا برگ مشخصات فنی موکت قید می شود. اما اگر ذکر نشده بود خود نیز به آسانی می توانید با نگاه کردن به یکی از رشته های نخ موکت از نزدیک، تعداد چرخش های آن را بشمارید. حالا به راحتی می توانید مقایسه کنید. تعداد پیچ های بیشتر برابر است با کیفیت و عملکرد بهتر.

 

بافت و روش تولید موکت

در راهنمای خرید موکت این پارامتر وقتی اهمیت پیدا می کند که موکت برای کفپوش یک فضای پر رفت و آمد، مانند محیط اداری یا سالن اجتماعات و … در نظر گرفته شده باشد. برای موکتی که قرار است در فضای مسکونی مورد استفاده قرار بگیرد، احتمالا سایر موارد ذکر شده در این مطلب، اهمیت بیشتری داشته و لازم نیست در این مورد زیاد سخت بگیرید.

 

ضمانت و گارانتی تولید کننده

سعی کنید موکتی را انتخاب کنید که تولید کننده معتبری داشته و همچنین برای موکت گارانتی و ضمانت نامه های معتبر و کافی ارائه می نماید. پس حتما از مراکز خرید معتبر و نمایندگی های رسمی خرید کنید.

 

شرکت رها به عنوان نماینده رسمی شرکت پالاز با داشتن چهار فروشگاه خانه پالاز مولوی ، تهرانپارس ، شمیران نو و شهرک گلستان واقع در منطقه ۲۲ تهران آماده فروش انواع طرح های موکت پالاز به قیمت کارخانه در هر متراژی می باشد.

تماس با همکاران ما و دریافت مشاوره، بهترین راهنمای خرید موکت شما خواهد بود.

 

 

ارسال نظر :

فروش ویژه

مقالات

آرشیو مقالات
تماس با ما
راهنمای خرید